Миколенко Олена Миколаївна

mukolenko o m

Доктор юридичних наук, професор,

професор кафедри кримінального права, кримінального процесу та криміналістики

В ОНУ імені І.І. Мечникова на посаді доцента кафедри кримінального права, кримінального процесу та криміналістики (2001-2019 рр.), професора кафедри кримінального права, кримінального процесу та криміналістики з 2019 р.

НАУКОВИЙ СТУПІНЬ, ВЧЕНЕ ЗВАННЯ

Доктор юридичних наук, Запорізький національний університет Міністерства освіти і науки України  (2018 р.). Спеціальність 12.00.07 – адміністративне право і процес; фінансове право; інформаційне право. Тема дисертації: Функції адміністративно-деліктного права (теоретико-правовий аспект).

Кандидат юридичних наук, Харківський національний університет внутрішніх справ (2005 р.). Спеціальність 12.00.08 - кримінальне право і кримінологія, кримінально-виконавче право. Тема дисертації: Теоретичні основи дослідження шкоди, заподіяної злочином.

ПОСАДА

Професор кафедри кримінального права, кримінального процесу та криміналістики

ОСВІТА

Юридичний інститут Одеського державного університету імені І.І. Мечникова, спеціальність «Правознавство», кваліфікація – юрист (1997 р.).

ДИСЦИПЛІНИ, ЩО ВИКЛАДАЮТЬСЯ

Кримінальний процес. Проблеми кримінального процесуального права. Актуальні проблеми кримінального процесуального права та криміналістики.

СФЕРА НАУКОВИХ ІНТЕРЕСІВ

Юридична відповідальність за вчинення правопорушення (адміністративна та кримінальна), заходи забезпечення кримінального провадження, досудова і судова медіація в кримінальному процесі.

ІНША ПРОФЕСІЙНА ДІЯЛЬНІСТЬ

• Член Одеського відокремленого підрозділу Громадської організації «Всеукраїнське об’єднання адвокатів, які надають безоплатну правову допомогу».
  • Член редколегії  фахового наукового видання «Правова держава» категорія «Б».

НАУКОВІ ПРАЦІ

GOOGLE SCHOLAR

ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ, СТАЖУВАННЯ

Проходила курс підвищення кваліфікації з теми «Методика викладання кримінального права та процесу та основні проблеми співвідношення кримінального та кримінального процесуального права» (м. Харків, 2016 р.), підвищення кваліфікації з теми «Новелізація кримінального права України» (м. Харків, 2019 р.).

Проходила стажування в Центри досліджень європейських реформ Велике Герцогство Люксембург (Centre for European Reforms Studies Grand Duchy of Luxymbourg, a. s. b. 1.) (2019 р.).

НАГОРОДИ ТА ВІДЗНАКИ

Нагороджена Почесною грамотою Одеської обласної державної адміністрації (2003 р., 2007 р., 2021 р.), Почесною грамотою Голови Одеської обласної ради (2018 р.)