Наукові студентські гуртки

• "Наукове етнологічне студентське товариство" (НЕСТ) існує на історичному факультеті з 2012 року.
    Його головною метою є організація діяльності студентів-етнологів та студентів інших спеціальностей, зацікавлених у вивченні та популяризації традиційної етнічної культури та сучасних форм провів культури в глобалізованому середовищі.
    Нині Товариство двічі на рік проводить Міжнародну наукову студентську конференцію під узагальненою темою "Етнічна культура в глобалізованому світі" (зараз триває прийом заявок на VII конференцію), за матеріалами якої обов`язково видається збірка статей. Друком вийшло чотири збірки матеріалів. НЕСТ також проводить реконструкцію різноманітних народних свят (Масляна, Великдень, Купала, колядування й маланкування під час Різдвяних Святок), а також вечорниці.
    Члени Товариства проводять майстер-класи з писанкарства поза межами університету, зокрема для школярів та дошкільнят. Товариство має розгалужену мережу контактів з іншими університетськими центрами в Україні, Польщі, Румунії та Молдові. Долучитись до діяльності товариства дуже просто: написати у мережі "Вконтакті" або Facebook голові НЕСТу, аспіранту Валентину Долгочубу або ж звернутися до доцента, к.і.н. Наталії Олександрівни Петрової (ауд. 1).
    За діяльністю товариства можна слідкувати онлайн: https://vk.com/istfak_nest
  • NUCLEUS

NUCLEUS (з латини ядро, осередок) – спільнота створена студентами та випускниками істфаку Одеського національного університету ім. І.І. Мечникова для ВЗАЄМОДІЇ ТА СПІВПРАЦІ археологів та зацікавлених. АРХЕОЛОГІЯ - ВАН ЛАВ.
    Увесь навчальний рік археологи з нетерпінням чекають теплих часів – коли нарешті можна поїхати в експедицію. Бо експедиція – це концентроване щастя. А підчас напруженого чекання треба якось розважатися – отже по п’ятницям відбуваються зустрічі з актуальних проблем археології, науки в цілому та культурного дозвілля.
    Ми збираємося здебільшого по п’ятницям, оголошення про зустрічі на сторіночках в контакті – https://vk.com/ac_nucleus. Будемо раді бачити усіх зацікавлених.
  • Гурток з історії стародавнього світу

Гурток з історії стародавнього світу з самого початку був площадкою для додаткових студій першого курсу в межах вивчення історії стародавнього світу. Але зовсім облишити цю тему важко, тому гурток є відкритим для студентів будь-якого курсу та й взагалі для всіх. Дискусія будується навколо праці певного автора, що походить із стародавнього сходу, або античних Греції та Риму. Адже текст – це є головне, що залишається від будь-якої епохи, що відображає її досягнення, цінності. Давній текст є головним джерелом інформації для історика. Гурток з історії стародавнього світу дає добру практику внутрішньої критики джерела, доповнюючи таким чином основні лекційні курси. Засідання триває півтори-дві години в режимі круглого столу. У 2016-2017 рр. об’єктами розгляду гуртка ставали Всесвітній Потоп у шумерській, вавилонській та біблійній інтерпретаціях, „Гірлянда Джатак” Ар’я Шури, найраніші тексти „Авести”, діалог „Горгій” та комедія Аристофана „Жаби”.

• Гурток з класичної філології

Гурток з класичної філології – для тих, хто займається серйозними дослідженнями античної та середньовічної доби. Тут відточують знання латини та вивчають давньогрецьку мову. На засіданнях гуртка переважно займаються перекладами текстів з давніх мов.
  • Студентський лекторій

Студентський лекторій являє собою майданчик, на якому студенти та молоді науковці історичного факультету читають лекції за темами своїх досліджень. За 2016-2017 навчальний рік було прочитано 7 лекцій. Загал слухачів ознайомився із перекладом латинського exemplum про святого пса Гінфорта, записаного в ХIII ст. монахом-інквізитором Стефаном Бурбоном; дізнався про сакральний зміст та соціальне походження табу в ірландських сагах Уладського циклу, про сутність філософії буддизму. Продемонстровано як різноманітно переказаний відомий біблійний сюжет про Всесвітній потоп в руських літописах, хронографах та апокрифічних оповідях від Повісті врем’яних літ до Густинського літопису ХVII ст. Декілька лекцій було присвячено незвичним ролям жінок в історії. Японські клани часів міжусобних війн надавали жінкам провідні ролі у внутрішніх справах – від виховання дітей самураїв до оборони замків за відсутності господаря. В смутні часи міжусобних війн вони могли навіть очолювати клани. Та і в інших країнах від Франції до Китаю жінки були залучені до військової справи. Героєм іще однієї лекції став панамський диктатор Омар Торріхос (1968-1981), його реформи аграрної сфери, трудового законодавства та податкової системи, перетворення Панами на провідний фінансовий центр Америки. Нарешті не оминули лектори питання історіографії. На нових документах та на фоні різних епох простежено перипетії життя одного із найбільш колоритних викладачів одеських навчальних закладів 1890-1950-х рр. професора Одеського університету А.Г. Готалова-Готліба.

• Адреса

Тел. приймальної (38-048)723-52-54