Зимова школа 2022-2023

Розклад занять Зимової школи психології

Факультету психології і соціальної роботи

ОНУ імені І.І. Мечникова з 16.01.23 по 20.01.23

ДатаТема заняттяВикладачі
16.01.23 Понеділок 15.00 –16.00  Відкриття зимової школи Керівництво та викладачі Факультету психології і соціальної роботи ОНУ імені І.І. Мечникова
16.01.23 Понеділок 16.00 –17.00 «Факультет психології та соціальної роботи: історія та сьогодення» Гудімова Алісар Халєдівна доктор філософії зі спеціальності Психологія, доцент кафедри соціальної психології, голова Наукового товариства молодих вчених, аспірантів та студентів ФПСР, голова Прес-центру Ради молодих вчених ОНУ імені І.І. Мечникова
17.01.23 Вівторок 15.00 –16.30 «Моя професія – психолог» Мартинюк Юлія Олександрівна кандидат психологічних наук, доцент кафедри загальної психології та психології розвитку особистості
18.01.23 Середа 15.00 –16.30 «Стрес та його вплив на здоров'я людини» Булгак Евеліна Дмитрівна старший викладач кафедри практичної та клінічної психології
19.01.23 Четвер 15.00 –16.30 «Психологічні особливості українського менталітету» Чикур Лілія Дмитрівна кандидат філологічних наук, доцент кафедри диференціальної і спеціальної психології
20.01.23 П’ятниця 15.00 –16.30 «Особливості соціальних комунікацій в міжособистісному просторі» Єлесіна Марина Олександрівна викладач кафедри соціальної психології
14.01.23 П’ятниця 16.30 –17.00   Закриття зимової школи Білова Маргарита Едуардівна директор Зимової школи психології, кандидат психологічних наук, доцент кафедри соціальної психології

З 16.01.23 по 20.01.23 восьмий раз працювала Зимова школа психології Факультету психології і соціальної роботи ОНУ імені І.І. Мечникова для того, щоб викладачі факультету мали можливість розповісти слухачам про психологію: - її внутрішній зміст, перспективи розвитку, наукові підходи до психологічної теорії і практики та про багато іншого.

Інтерес до психологічного знання зростає з кожним роком. А зараз, коли наша рідна Україна проживає дуже складні часи і всі ми набуваємо суворого досвіду життя в нових реаліях, як ніколи, дуже потрібні фахівці, які можуть надати професійну психологічну допомогу людям у вирішенні багатьох проблем. Тому що, на шляху до Перемоги дуже важливо зберегти та підтримати і фізичне і психічне здоров'я. Й такими фахівцями є – психологи, психотерапевти, соціальні працівники.

Цього року основна ідея Зимової школи психології була розповісти про те ЯК і ДЕ набувають психологічні знання та про те, як їх можливо використовувати у власному житті.

В день відкриття Зимової школи підтримати колег і слухачів у такий складні часи прийшли керівники Факультету психології і соціальної роботи ОНУ імені І.І. Мечникова, завідувачі кафедр психології, представники приймальної комісії університету. Перший директор Зимової школи психології, кандидат, психологічних наук, професор, Будіянський Микола Федорович, заступник декана факультету психології та соціальної роботи, завідувач кафедри соціальної психології, доктор психологічних наук, професор Кононенко Оксана Іванівна та Білова Маргарита Едуардівна, кандидат психологічних наук, доцент кафедри соціальної психології, директор Зимової школи психології привітали слухачів з початком роботи школи та побажали стійкості та витримки в надзвичайних умовах воєнного стану. Заступник відповідального секретаря приймальної комісії ОНУ ім. І.І. Мечникова, доцент Білик Павло Петрович традиційно розповів про умови вступу до університету в наступному навчальному році.

Перше заняття Школи провела, к. психол. н., доцент кафедри соціальної психології, голова Наукового товариства молодих вчених ФПСР ОНУ імені І.І. Мечникова Гудімова Алісар Халєдівна.

Вона розповіла про історію та сьогодення Факультету психології та соціальної роботи ОНУ імені І.І. Мечникова.

Другого дня роботи Зимової школи психології Мартинюк Юлія Олександрівна кандидат психологічних наук, доцент кафедри загальної психології та психології розвитку особистості повідомила про сутність та зміст професії «психолог», про те які е міфи навколо психології та яким є наукове психологічне знання.

В часи, коли наша країна у війни, коли руйнуються міста і гинуть люди, і більшість людей страждають від болісних відчуттів та переживань, сумують за своїм «вчора» та перебувають в постійної тривозі за своє «завтра», тобто, перебувають у постійному стресі та в невизначеності, звичайно, мы не можливо було не торкнутися теми стресу та його впливу на здоров’я людини та засобів стресоподалання. Булгак Евеліна Дмитрівна, старший викладач кафедри практичної та клінічної психології провела заняття за темою «Стрес та його вплив на здоров'я людини» у третій день роботи Зимової школи психології

Четвертий день занять у Зимовій школі психології був присвячений питанням, які широко обговорюються у всьому світі: - які ж вони, українці, котрі так героїчно захищають свою Батьківщину, свою волю та, не дивлячись ні на що, - йдуть у перед і перемагають; - який є Український характер; - у чому особливості Українського менталітету? Лілія Дмитрівна Чикур, кандидат філологічних наук, доцент кафедри диференціальної і спеціальної психології розповіла про історичні та психологічні особливості формування українського менталітету.

У п’ятий день роботи Єлесіна Марина Олександрівна, викладач кафедри соціальної психології провела заняття з якого слухачі дізналися про особливості соціальних комунікацій в міжособистісному просторі, адже, комунікація є необхідною умовою людського життя і однією з основ існування суспільства, але величезні потоки різноманітної інформації вітають у сучасному просторі і дуже важливо мати необхідні навички їх сприйняття без шкоди для себе та інших.

Далі директор Зимової школи психології Білова Маргарита Едуардівна подякувала слухачам і колегам за те що були разом та побажала усім стійкості, витримки, фізичного та психічного здоров’я та скорішої Перемоги.

На цьому роботу Восьмої Зимової школи психології було завершено.