Центр підтримки технологій та інновацій (TISC)

logo tisc

Створення в травні 2023 року першого в Одеському регіоні Центру підтримки технологій та інновацій (TISC) на базі Одеського національного університету імені І.І. Мечникова є закономірним визнанням внеску науково-педагогічних працівників та наукових співробітників університету у популяризацію знань про інтелектуальну власність серед стейкхолдерів.

Науково-педагогічний колектив університету має значний досвід дослідження та викладання права інтелектуальної власності. Вже понад 20 років навчальна дисципліна «Право інтелектуальної власності» викладається здобувачам всіх факультетів та всіх спеціальностей на старших курсах навчання. Для кожної спеціальності розроблені спеціалізовані програми навчальної дисципліни, які враховують специфіку професійного майбутнього здобувачів.

З 2009 року в складі науково-дослідної частини Одеського національного університету імені І.І. Мечникова працює відділ з питань інтелектуальної власності, основною метою якого є забезпечення набуття університетом майнових прав на об’єкти права інтелектуальної власності, що створені в результаті наукової діяльності співробітників, та сприяння запровадженню результатів наукових розробок у різні галузі економіки.

Навчальний процес і діяльність TISC забезпечують представники потужної наукової школи, яка сформувалась на кафедрі цивільно-правових дисциплін університету з кількох поколінь науковців, та фахівці відділу з питань інтелектуальної власності науково-дослідної частини університету.

Керівник TISC – д.ю.н., проф. Канзафарова Ілона Станіславівна

Координатор TISC – к.ю.н., доц. Барський Вадим Рудольфович

Контакти: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Телефон: +380(67)758 37 91

Адреса: Французький бульвар, 24/26, Одеса, 65058, Україна

Перелік послуг, надання яких може забезпечити TISC Одеського національного університету імені І.І .Мечникова

Базовий рівень (на безкоштовній основі):

  • доступу до патентних і непатентних інформаційних ресурсів;
  • надання консультаційної допомоги щодо використання вищезазначених інформаційних ресурсів;
  • організація дистанційного навчання за програмами Академії ВОІВ.

Додаткові послуги (на безкоштовній основі):

  • надання загальної інформації щодо законодавства у сфері інтелектуальної власності та інноваційної діяльності, а також нормативно-правових актів з оформлення і подання заявок на отримання охоронних документів на ОПІВ і підтримання їх чинності;
  • навчання навичкам проведення пошуку в спеціалізованих базах даних та інших інформаційних ресурсах у сфері інтелектуальної власності;
  • надання базових рекомендацій з формування ліцензійних договорів;
  • інформування про можливості отримання консультацій фахівців з інтелектуальної власності;
  • участь в організації та проведенні науково-практичних конференцій, семінарів та інших заходів з питань правової охорони і використання результатів інтелектуальної, творчої діяльності, розвитку інноваційної діяльності, проведення патентних досліджень.

Послуги на платній основі:

  • надання консультаційних послуг з питань розробки та реалізації патентної стратегії господарюючого суб’єкта;
  • розробка рекомендацій щодо отримання (оформлення) правової охорони на виявлені результати науково-дослідних та дослідно-конструкторських робіт і використання їх у суспільному споживанні;
  • аналіз комерційної діяльності на основі патентної інформації, включаючи ліцензійну діяльність розробників (організацій і фірм), виробників (постачальників) продукції і фірм, що надають послуги, їх патентної політики для виявлення конкурентів, потенційних контрагентів, ліцензіарів та ліцензіатів, партнерів у співпраці;
  • проведення маркетингових досліджень з метою відбору ринково-значущих проєктів;
  • надання консультаційних послуг з питань розробки та реалізації стратегії комерціалізації прав на ОПІВ;
  • розробка проєктів ліцензійних договорів, визначення умов ліцензії;
  • розробка бізнес-планів інноваційних проєктів;
  • технічні послуги (копіювання і сканування матеріалів, друк документів на принтері, набір тексту на комп’ютері, послуги електронної пошти, висновок щодо результатів пошуку інформації на паперових та електронних носіях та ін.).

Мережа Центрів підтримки технологій та інновацій (TISCs) – міжнародний проєкт Всесвітньої організації інтелектуальної власності, який реалізується в Україні з 2018 року на підставі Меморандуму про взаєморозуміння між Міністерством економічного розвитку і торгівлі України та Всесвітньою організацією інтелектуальної власності (ВОІВ) щодо створення Центрів підтримки технологій та інновацій в Україні від 26.07.2018 р. Проєкт TISC від ВОІВ реалізується з 2009 року в більш ніж 80 країнах світу.

Приймальна комісія

Французький б-р 24/26
Телефон: (+38-0482) 68-12-84
Телефон: (+38-0482) 68-18-58
Телефон: (+38-093) 755 78 24
E-mail: vstup@onu.edu.ua

Ректор

вул. Дворянська, 2,Одеса, 65082
Ректор (приймальня):
(+38-048) 723-52-54
Тел./факс (+38-048) 723-35-15
Email: rector@onu.edu.ua

Наші партнери

Міністерство Освіти і Науки УкраїниУрядовий контактний центр

Top