Всеукраїнський освітній проєкт «НЕЗЛАМНІ ПРАВНИЧІ ШКОЛИ УКРАЇНИ»

Економіко-правовий факультет Одеського національного університету імені І.І. Мечникова взяв участь у Всеукраїнському освітньому проєкті «НЕЗЛАМНІ ПРАВНИЧІ ШКОЛИ УКРАЇНИ».

Цей захід об’єднав 25 правничих шкіл із різних куточків України, а саме з Харкова, Запоріжжя, Донецька, Одеси, Києва, Ужгорода, Львова, Хмельницького, Житомира, Чернівців, Маріуполя, Луцька, Сум, Ірпеня, Дніпра та Луганська.

Реалізація Проєкту розпочалась 12 лютого 2024 року, тривалість – 14 тижнів. Відбувається супровід правничою школою одного освітнього компонента впродовж одного тижня.

Керівник проєкта від ЕПФ ОНУ імені І. І. Мечникова – декан економіко-правового факультету, доктор юридичних наук, професор, Заслужений юрист України Людмила Михайлівна Токарчук.

Відповідальний виконавець – доктор юридичних наук, професор, завідуюча кафедрою загальноправових дисциплін та міжнародного права, Відмінник освіти України Євдокія Джонівна Стрельцова.

Економіко-правовий факультет розпочав цикл освітніх заходів гостьовою лекцією від Михайла Всеволодовича Буроменського, д.ю.н., професора, члена-кореспондента Національної академії правових наук України, Заслуженого працівника науки і техніки України, професора кафедри міжнародного права Навчально-наукового інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Наш шановний гість є визнаним фахівцем з питань міжнародно-правового співробітництва у сфері прав людини, співвідношенні міжнародного і національного права, міжнародного співробітництва у боротьбі зі злочинністю та міжнародного кримінального права, правових питань міжнародної безпеки, історії міжнародних відносин, конституційного права іноземних держав. Свою лекцію проф. М.В. Буроменський присвятив актуальній темі "Міжнародно-правовий режим окупованих територій", розкривши теоретичні та практичні питання через призму історії та сучасності, окреслив останні зміни в міжнародному праві та проаналізував міжнародне й національне законодавство у відповідній сфері, наголосивши на важливості дотримання міжнародних норм і принципів.

Другий захід проєкту відбувся у формі засідання студентського наукового гуртка кафедри загальноправових дисциплін та міжнародного права «Актуальні проблеми міжнародного публічного та міжнародного приватного права» (наукові керівники: д.ю.н., професор Є.Д. Стрельцова та к.ю.н., доцент О.О. Нігреєва).

Тема засідання: «Міжнародне морське право між війною та миром». Захід відбувся англійською мовою.

Спікери засідання та теми: Ігор Зіберов – здобувач 3 року навчання першого (бакалаврського) рівня спец. 081 Право: «Принципи ведення морської війни за міжнародним правом» (Principles of Naval Warfare under International Law); Андрій Кавецький - здобувач 3 року навчання першого (бакалаврського) рівня спец. 081 Право: «Арешт судна як інструмент забезпечення морської вимоги: міжнародно-правова база» (Ship Arrest as a Tool to Secure a Maritime Claim: International Legal Framework); Олександр Волошкевич – здобувач 3 року навчання третього (освітньо-наукового) рівня спеціальності 081 Право: «Проблемні питання застосування Конвенції Еспоо на українській ділянці Дунаю» (Problematic issues of application of the Espoo Convention on the Ukrainian section of the Danube).

Доповіді викликали жваве обговорення учасників гуртка, створюючи атмосферу академічного діалогу та обміну ідеями. Обговорення розширило горизонти знань кожного присутнього й спонукало до подальших досліджень у відповідних галузях.

3 травня 2024 року відбувся заключний захід участі економіко-правового факультету ОНУ імені І. І. Мечникова у Всеукраїнському освітньому проєкті "Незламні правничі школи України". Захід відбувся у формі публічного обговорення кейсу - позовної заяви про визнання недійсним договору, за яким нерухоме майно, яке знаходиться на тимчасово окупованій території, було відчужено.

Спікерами виступили: к.ю.н., доцент кафедри кафедри загальноправових дисциплін та міжнародного права С.В. Ромашкін, адвокат, та запрошений гість, Сергій Вікторович Лисевич, адвокат з адміністративних, господарських та цивільних справ, який має великий досвід участі в зазначених спорах.

Дискусія відбулась на прикладі кейсу позову щодо правочину, укладеного та нотаріально посвідченого на території, непідконтрольній Україні. Обговорювались перспективи судового розгляду, теоретична та практична сторона кейсу, правова природа правочину, укладеного на тимчасово окупованій території тощо.

Дякуємо здобувачам ЕПФ, присутнім практикам-правникам та колегам з дружніх закладів вищої освіти за активну участь в обговоренні вирішення спору та підтримці проєкту!

Тел. (+38-048) 723-35-15