На сторінці martinoticias.com у спеціальному розділі, присвяченому співпраці між Офісом кубинського мовлення (OCB) та OCDS додано нову статтю: Olga Brusylovska, Iryna Maksymenko “Informe Especial sobre votación de Cuba, Venezuela y Nicaragua entre 2014 - 2023 (Parte I)”.

19 квітня відбулася онлайн-зустріч представників академічної спільноти університетів-партнерів, стейкхолдерів, здобувачів для обговорення проєктів трьох Освітніх програм «Політологія» за спеціальністю 052-«Політологія» ПЕРШИМ (бакалаврським) рівнем освіти (гарант д.політ.н, професор Марія МІЛОВА); ДРУГИМ (магістерським) рівнем освіти (гарант к.політ.н., доцент Олег ХОРОШИЛОВ); ТРЕТІМ (освітньо-науковим) рівням освіти (гарант д.політ.н., проф Світлана КОЧ).

Під час обговорення звернули увагу на такі критерії якості освітньої програми:

  • доцільність розподілу кредитів для опанування освітніх компонентів та забезпечення програмних результатів навчання;
  • організація навчання через дослідження;
  • якість практичної підготовки;
  • відповідність освітніх програм та освітньо-наукової програми сучасним тенденціям ринку праці.

11-12 квітня 2024 р. декан економіко-правового факультету Людмила Токарчук та заступник декана Віктор Масін прийняли участь у конференції «Розвиток юридичної освіти: світові стандарти викладання права в університетах та їх реалізація в Україні», організованій Школою права Українського католицького університету (м. Львів) за сприяння Програми USAID «Справедливість для всіх».

Цей захід об’єднав представників провідних правничих шкіл України, органів державної влади у сфері вищої освіти, громадянського сектору, роботодавців, у тому числі юридичного бізнесу, а також студентської спільноти. На конференції обговорювалися питання модернізації змісту освітніх програм підготовки правників як складової комплексної реформи юридичної освіти в Україні.

4 квітня 2024 р. у змішаному форматі на Кафедрі філософії Факультету історії і філософії відбулася щорічна науково-практичної конференції пам’яті філософа, науковця, професора Одеського національного університету

 ім. І.І. Мечникова 

Авеніра Івановича Уйомова

З нетерпінням чекаємо на збірку тез, з програмою конференції можна ознайомитися за посиланням.

2-4 квітня 2024 р.завідувачка кафедри філософії д.філос.н., проф. Інна Голубович Брала участь, за  запрошенням Олександрійською міською радою та міським головою м. Олександрія Сергієм Кузьменко, в широкій програмі   культурних, наукових, освітніх заходів з нагоди відзначення 130-ї річниці від дня народження Дмитра Чижевського, видатного олександрійця, всесвітньо відомого філософа, слависта, вченого-енциклопедиста. 

8-10 квітня проходила акредитаційна експертиза 2 освітніх бакалаврських програм за спеціальністю 106 Географія  «Землекористування і оцінка земель» та «Географічні основи природокористування та регіонального і муніципального розвитку». Протягом 2 перших днів відбулися зустрічі у відповідності до програми візиту в онлайн-режимі з різними учасниками освітнього процесу в ОНУ - зі здобувачами, викладачами, керівництвом університету, представниками адміністративно-допоміжних структур університету, студентським самоврядуванням, роботавцями. Під час фінальної зустрічі прозвучали схвальні відгуки від експертів НАЗЯВО відносно програм підготовки географів-бакалаврів на нашому факультеті. Дякуємо експертам (Боярин Марії Володимирівні, Корнусу Анатолію Олександровичу, Сегіді Катерині Юріївні, Коріненку Вадиму Вікторовичу) за високу оцінку нашої праці. Сподіваємось на успішне проходження акредитаційної справи і можливість подальшої підготовки здобувачів за цими унікальним і вкрай затребуваними нині програмами!

Сьогодні, напередодні 90-річчя геолого-географічного факультету, відбулась робоча зустріч за участі ректора Труби Вячеслава Івановича, першого проректора Ніколаєвої Майї Іванівни, декана геолого-географічного факультету Яворської Вікторії Володимирівни, завідувача кафедри географії України, ґрунтознавства і земельного кадастру Буяновського Андрія Олександровича з заступником голови Одеської обласної ради Шкарівським Вадимом Миколаєвичем та керівником Агентства Транскордонного співробітництва «Єврорегіон Нижній Дунай» Малютою Людмилою Анатоліївною. Окрім відзначення за сумлінну та плідну працю працівників нашого університету подяками від Одеської обласної ради, окремої уваги заслуговує обговорення співпраці між університетом та Одеською обласною радою, а також обласним підприємством Агентство Транскордонного співробітництва «Єврорегіон Нижній Дунай».
За результатами зустрічі було досягнуто домовленостей про подальшу співпрацю та підписано договір про співробітництво між Одеським національним університетом імені І.І. Мечникова та Агентством Транскордонного співробітництва «Єврорегіон Нижній Дунай» щодо створення належних умов для розвитку професійної підготовки, науки й освіти, підвищення ефективності й якості наукових досліджень, а також сприяння соціально-економічному та екологічному розвитку Одеської області, посилення транскордонного співробітництва в рамках Стратегії ЄС для Дунайського регіону.

З 8 квітня по 10 квітня 2024 року в ОНУ імені І. І. Мечникова відбуватиметься процедура акредитації підготовки бакалаврів за освітньою програмою «Землекористування і оцінка земель» спеціальності 106 Географія.
Експертна група НАЗЯВО запрошує всіх зацікавлених (крім гарантів і представників адміністрації) взяти участь у відкритій зустрічі, яка відбудеться 9 квітня 2024 року з 14.00 до 15.00.

Приєднатися до конференції Zoom:

https://us04web.zoom.us/j/78242397220?pwd=V5Ajk9hhp8aLbvQ0d7eabAzWfS2Kkg.1

Ідентифікатор конференції: 782 4239 7220

Пароль: 2024

З 8 квітня по 10 квітня 2024 року в ОНУ імені І. І. Мечникова відбуватиметься процедура акредитації підготовки бакалаврів за освітньою програмою «Географічні основи природокористування та регіонального і муніципального розвитку» спеціальності 106 Географія.
Експертна група НАЗЯВО запрошує всіх зацікавлених (крім гарантів і представників адміністрації) взяти участь у відкритій зустрічі, яка відбудеться 9 квітня 2024 року з 14.00 до 15.00.

Приєднатися до конференції Zoom:

https://us04web.zoom.us/j/78242397220?pwd=V5Ajk9hhp8aLbvQ0d7eabAzWfS2Kkg.1

Ідентифікатор конференції: 782 4239 7220

Пароль: 2024

Шановні пані та панове, колеги, друзі, студенти та випускники нашого факультету!
Запрошуємо Вас на урочисте відзначення 90-річчя геолого-географічного факультету, яке відбудеться 06 квітня о 11.00 в онлайн-форматі за посиланням https://us04web.zoom, ідентифікатор конференції: 860 157 4716, код доступу: 777.
З радістю чекаємо на Ваше приєднання до заходу!

З метою виявлення та підтримки обдарованої студентської молоді, створення умов для її творчого зростання та підготовки наукових кадрів вищої кваліфікації оголошується проведення з 1 квітня до 10 травня 2024 р. Перший тур Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності «053 Психологія» на базі факультету психології та соціальної роботи.

Вся інформація щодо проведення конкурсу на сторінці https://onu.edu.ua/uk/structure/faculty/iipo/naukova-diialnist/vseukrainskyi-konkurs-studentskykh-naukovykh-robit

02 квітня на кафедрі політології факультету міжнародних відносин, політології та соціології відбувся захист курсових робіт здобувачів 2-го курсу.

Слід визнати, що для здобувачів це був перший досвід написання та захисту курсової роботи, і водночас стало можливістю перевірити себе в науковій діяльності. Здобувачі демонстрували гарне розуміння вивчених тем та вміння аналізувати інформацію про об'єкти дослідження та наочно представляти результати роботи, намагалися довести обґрунтованість своїх висновків та аргументувати свою наукову позицію.

Вітаємо з успішним захистом та бажаємо подальших успіхів у дослідницькій діяльності! 

29 березня на кафедрі політології факультету міжнародних відносин, політології та соціології відбулася установча конференція Асистентської практики здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти 1 року навчання спеціальності 052 «Політологія» денної форми навчання, яка буде проходити з 01.04.2024 по 05.05.2024 року. 

Оскільки в магістратурі  здійснюється підготовка магістрів не лише до дослідницької, але й до викладацької діяльності у закладах вищої освіти, планом навчання передбачено оволодіння здобувачами викладацькими навичками під час проходження асистентської практики, базами якої є кафедри університету. 

Під час установчої конференції здобувачів ознайомили із програмою асистентської практики, а також обов’язками здобувачів щодо її проходження. Учасники конференції розглянули вимоги та правила оформлення звітної документації, а також отримали відповіді на питання, які виникли в процесі обговорення.

Захід було організовано за спільного задуму ДВНЗ «Ужгородський національний університет», Громадської організації «Інститут світової політики», Волинського обласного відділення Центру українсько-європейського наукового співробітництва.

Вітаємо команду здобувачів вищої освіти спеціальності «Міжнародні економічні відносини» з ІІ місцем на конкурсі етичних дилем в сфері фінансів та інвестицій від CFA Society Ukraine. З різницею лише в один бал від першого місця наші студенти продемонстрували високий рівень отриманих знань і проявили свої вміння та навички з вирішення етичних дилем, з якими стикаються професіонали фінансового та інвестиційного ринків.

Дякуємо випускникам спеціальності «Міжнародні економічні відносини» Євгенію Буковському та Нікі Кочарян, які активно долучилися до підготовки студентської команди.

Склад команди: Уляна Полупанова (капітан), Владислав Шведа, Олена Паламарчук, Семенов Ілля, Оранський Олександр.

Ментор: доцент кафедри світового господарства і міжнародних економічних відносин, к.е.н., доц. Цевух Ю. О.

На сторінці martinoticias.com у спеціальному розділі, присвяченому співпраці між Офісом кубинського мовлення (OCB) та OCDS додано нову статтю:

Kateryna Vakarchuk, Maiia Nikolaieva «Cuba, una pieza clave en la propaganda de Rusia contra Ucrania», https://www.martinoticias.com/a/cuba-una-pieza-clave-en-la-propaganda-de-rusia-contra-ucrania/384175.html

Центр Віллі Брандта організував воркшоп «Спірна солідарність: сприйняття та ставлення до війни Росії проти України в Латинській Америці та Європі». Захід відбувся 12 березня 2024 року в гібридному режимі англійською мовою, присвячений другій річниці початку російської агресії проти України. На воркшопі були обговорені питання ставлення європейських країн та Латинської Америки до війни в Україні. У роботі воркшопу взяла участь співробітниця ОЦДД Катерина Вакарчук.

26 березня на кафедрі політології факультету міжнародних відносин, політології та соціології відбувся захист курсових робіт здобувачів 3-го курсу. Під час захисту здобувачі презентували свої дослідження з різних актуальних тем політичної науки та надали вичерпні відповіді на всі запитання.

Вітаємо з успішним захистом та бажаємо подальших успіхів у дослідницькій діяльності!

Здобувачі першого освітнього рівня спеціальності 052 Політологія продовжують активно навчатися в ОСВІТНЬОМУ ЦЕНТРІ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ. 

18 березня 2024 року на платформі «Zoom» Освітній центр Верховної Ради України провів відкритий урок, на який були запрошені студенти 2-го курсу навчання, які вже навчалися в Центрі на курсі «Майбутніх державотворців» (13 жовтня – 15 грудня 2023 р.)

Лектори: Перший заступник Голови ВРУ Олександр КОРНІЄНКО і відомий український історик Олександр КУЧЕРУК. 

Мова йшла про ті історичні події та історичні постаті, завдяки яким УЦР змогла існувати. Також обговорювались причини і наслідки утворення УЦР. 

Розглядалися питання становлення українського парламентаризму загалом і феномен українського парламенту часів УЦР. 

18 березня 2024 року відбулося засідання науково-методологічного семінару кафедри політології на тему «Світ-системний аналіз як метод дослідження глобальних політичних процесів». Доповідач, д.філософ.н., проф. Василь Попков звернув увагу на сутність проблеми та її актуальність для сучасних світових політичних процесів. У роботі семінару взяли участь викладачі кафедри, здобувачі та аспіранти спеціальності «Політологія», які прийняли активну участь в обговоренні теми.

title_662cabe71ebc31282995541714203623
title_662cabe71ebc916966481221714203623

В рамках тижня Академічної доброчесності ГГФ 14.03.2024р о 14.30 відбудеться лекція «Доброчесне середовище ОНУ», яку проводить д.і.н., професор, зав.кафедрою археології, етнології та всесвітньої історії, координатор Центру забезпечення якості освіти ОНУ Сминтина Олена Валентинівна.

Підключитись до конференції:

https://us05web.zoom.us/j/84925215581?pwd=QkNtR0JvN3FhT1pUNUkyUnRQcTJYZz09

Идентификатор конференции: 849 2521 5581

Код доступу: 15-04-23

В рамках Тижня академічної доброчесності на ЕПФ ОНУ імені І. І. Мечникова відбулись відповідні заходи, зокрема, дві лекції від співробітників Наукової бібліотеки ОНУ: зав.відділом інформаційно-бібліографічного відділу говорила про "Основи бібліографічної грамотності: оформлення списку використаної літератури та посилань у наукових публікаціях", а головний бібліограф відділу розкрила тему "Наукова етика та академічна доброчесність при написанні наукових робіт". Здобувачі та співробітники ЕПФ дізнались про правила оформлення списку літератури в наукових роботах, бібліографічного опису, згадали навіть закони пунктуації та правила скорочення слів. Окрему увагу викликав матеріал про різновиди плагіату, способи перевірки на плагіат та як уникнути негативного висновку перевірки наукової роботи.

3 березня здобувачі 4 курсу спеціальності 052 - Політологія факультету міжнародних відносин, політології та соціології розпочали проходження Виробничої практики, яка є невід’ємною частиною учбового процесу та можливістю знайомства з діяльністю всеукраїнських аналітичних центрів, ЗМІ та політичних партій. Виробнича практика націлена на набуття здобувачами практичних навичок, фахових компетенцій і є важливою сходинкою в освоєнні професії. Серед баз виробничої практики цього року є: Одеська територіальна організація політичної партії «Європейська Солідарність», Одеська обласна організація ВГО «Комітет виборців України», БО «Благодійний фонд «Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва», ГО «Інститут політичної інформації», Телерадіокомпанія «ГРАД».

27 січня-17 лютого 2024 року на базі кафедри політології Одеського національного університету імені І.І. Мечникова була проведена V Школа майбутнього політолога. За час роботи Школи її учасники, серед яких були школяри, здобувачі та громадські активісти, мали можливість дізнатися про політику та політичні процеси, політичну міфологію та музику в системі засобів політичного впливу на людину, політичні технології та глобалізацію. Учасники підіймали різні питання та приймали активну участь. По завершенню, керівництво факультету побажало учасникам успіхів та нових зустрічей на факультеті міжнародних відносин, політології та соціології.

З 15 по 19 січня 2024 року була проведена щорічна Зимова школа психології ОНУ імені І. І. Мечникова.

Під час занять в Зимовій школі психології викладачі університету розповідали про психологію, адже психологія - це найдавніше і найцікавіше знання та одночасно й молода наука, яка постійно розвивається у відповідь на запити суспільства.

Сторінка 1 із 18

Приймальна комісія

Французький б-р 24/26
Телефон: (+38-0482) 68-12-84
Телефон: (+38-0482) 68-18-58
Телефон: (+38-093) 755 78 24
E-mail: vstup@onu.edu.ua

Ректор

вул. Дворянська, 2,Одеса, 65082
Ректор (приймальня):
(+38-048) 723-52-54
Тел./факс (+38-048) 723-35-15
Email: rector@onu.edu.ua

Наші партнери

Міністерство Освіти і Науки УкраїниУрядовий контактний центр

Top