ГРОМАДСЬКЕ ОБГОВОРЕННЯ ОСВІТНІХ ПРОГРАМ «ПОЛІТОЛОГІЯ» ПЕРШОГО, ДРУГОГО ТА ТРЕТЬОГО РІВНІВ ОСВІТИ.

19 квітня відбулася онлайн-зустріч представників академічної спільноти університетів-партнерів, стейкхолдерів, здобувачів для обговорення проєктів трьох Освітніх програм «Політологія» за спеціальністю 052-«Політологія» ПЕРШИМ (бакалаврським) рівнем освіти (гарант д.політ.н, професор Марія МІЛОВА); ДРУГИМ (магістерським) рівнем освіти (гарант к.політ.н., доцент Олег ХОРОШИЛОВ); ТРЕТІМ (освітньо-науковим) рівням освіти (гарант д.політ.н., проф Світлана КОЧ).

Під час обговорення звернули увагу на такі критерії якості освітньої програми:

• доцільність розподілу кредитів для опанування освітніх компонентів та забезпечення програмних результатів навчання;
  • організація навчання через дослідження;
  • якість практичної підготовки;
  • відповідність освітніх програм та освітньо-наукової програми сучасним тенденціям ринку праці.

Розглядаючи проєкти освітніх програм «Політологія» за першим (бакалаврським), другим (магістерським) та третім (освітньо-науковим) освітніми рівнями за спеціальністю 052-«Політологія», доктор політичних наук, професор, професор кафедри політичних наук і права, ДЗ «Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К.Д. Ушинськог Ганна МУЗИЧЕНКО, відзначила високий та ґрунтовний рівень, особливо відмітила наукову складову у підготовці на третьому освітньому рівні. Водночас, пані Ганна МУЗИЧЕНКО висловила власні міркування та пропозиції щодо посилення освітньої програми «Політологія» третього (освітньо-наукового) рівня.

Директор Соціологічного інформаційного–дослідницького центру «Пульс» кандидат соціологічних наук Олена КНЯЗЄВА висловила позитивну оцінку проєкту освітньої програми «Політологія» другого (магістерського) освітнього рівня, а також відзначила впровадження дослідницької складової, що особливо актуально для дослідження соціально-політичних процесів. Серед пропозицій, для посилення освітньої програми «Політологія» другого (магістерського) освітнього рівня пані Олена Князєва висловила думку, щодо запровадженням дисципліни «Етика та соціальна відповідальність».

Здобувачка магістерського рівня, внутрішній стейкхолдер Вікторія СОБКО позитивно оцінила проєкт освітньої програми «Політологія» другого (магістерського) освітнього рівня та відзначила практичну складову програми та впровадження дисциплін «Спіч-райтінг», «Лобіювання та адвокація в політичних процесах».

Здобувач третього освітнього рівня спеціальності 052 «Політологія» Денис ЛІЩИНОВСЬКИЙ відзначив, що в проєкті Освітньої програми «Політологія» третього (освітньо-наукового) освітнього рівня сильною стороною є співвідношення теоретичної та практичної складових програми.

Здобувач третього освітнього рівня спеціальності 052 «Політологія» Олег ЗАРІЧНЯК зазначив, що обовʼзкова складова освітньої частини було би доцільно розширити за рахунок фахових дисциплін. Також він зазначив, що у сучасних умовах є раціоальним та доцільним запровадження дистанційної форми навчання, яка би дозволила реалізовувати всі види мобільності.

Дякуємо усім, хто залучився до обговорення, за Ваші побажання та пропозиції для покращення програм.