ОНУ імені І.І. Мечникова доєднався до звернення українських та європейських університетів до Європейської комісії про стратегічне партнерство

В Університеті Страсбургу (Франція) відбулась організована Університетом Адама Міцкевича у Познані зустріч представників провідних українських університетів з віце-президенткою Європарламенту Евою Копач (Ewa Kopacz) та представниками альянсів європейських університетів. ОНУ Мечникова був представлений на цій зустрічі проректором з міжнародного співробітництва Андрієм Смітюхом.

Представники альянсів європейських університетів розповіли про досвід співпраці з українськими університетами, серед найкращих практик якої гідне місце посідає співробітництво між ОНУ Мечникова та Альянсом SEA EU, зокрема Університетом Гданську. Досвід цих відносин узагальнила у своїй доповіді проректор Університету Гданська Анна Юрковска-Зайдлер (Anna Jurkowska-Zeidler).

Віце-президентка Європарламенту Ева Копач підкреслила необхідність зусиль ЄС з інтеграції української вищої освіти до європейського освітнього простору; заступник міністра освіти і науки України Михайло Вінницький та представники департаментів Єврокомісії Юдіт Орланд (Judith Orland) та Свайн Халстейн (Svein Hullstein) висвітлили важливі аспекти цього процесу (брали участь у зустрічі дистанційно).

За результатами зустрічі ОНУ Мечникова приєднався до заяви про стратегічне партнерство, яке є спільним зверненням українських та європейських ЗВО, що беруть участь в європейських альянсах університетів до Європейської комісії щодо фінансової підтримки співпраці українських ЗВО з альянсами європейських університетів. Після завершення зустрічі представники українських і польських університетів разом відвідали Європарламент.