Відкриття пам’ятної дошки та візит до Університету делегації Генерального Консульства Республіки Болгарія в Одесі

4 березня 2024 року в гуманітарному корпусі ОНУ ім. І.І. Мечникова за сприяння Генерального консульства Республіки Болгарії в Одесі було урочисто відкрито меморіальної дошку на честь видатного письменника, перекладача, журналіста, юриста та громадського діяча Болгарії - Алеко Константінова.

У вступному слові керівник Болгарського телеграфного агентства Кіріл Вилчєв привітав керівництво та студентів ОНУ присутніх на заході. Життя та діяльність Алеко Константінова явили собою ще один приклад тих тісних зв’язків, які існують між Болгарією та Одесою. Й відкриття дошки у його пам’ять є ознакою подальшого зміцнення тривалої дружби між нашими народами.

Генеральний Консул Республіки Болгарія в Одесі Свєтослав Іванов у наступному слові зазначив, що Одеський національний університет імені І. І. Мечникова завжди був науковим та освітнім осередком партнерських відносин між нашими країнами. Відкриття меморіальної дошки засвідчує багату історію наших відносин й свідченням перспектив їх подальшого розвитку. В трагічні дні для Одеси пан Генеральний Консул висловив глибокі співчуття та запевнив у повній підтримці народу України в боротьби проти збройної агресії.

Ректор ОНУ Вячеслав Труба відзначив міцні та тривалі відносини нашого університету з освітні та науковими закладами Болгарії. Болгарська культура, мистецтво, традиції та історія займає визначне місце в житті Одеси й університету. Ректор висловив вдячність пану Генеральному Консулу за ініціативу відкриття меморіальної дошки видатному сину Болгарії, який завершив юридичний факультет нашого університету, й впевненість в тому, що наші дружні зв’язки дедалі міцнітимуть.

Драгомір Младєнов, історик, розповів захоплюючу історію життя Алеко Константінова, про його роки в Одесі та діяльність на Батьківщині. Справжній демократ, просвітник, але фаховий юрист та активний політичний діяч, Алеко Константінов залишив цінний спадок для прийдешніх поколінь, який буде цікавий та корисний й студентам нашого університету. Збірка праць, яку було подаровано ОНУ, стане джерелом того прагнення до кращого майбутнього але водночас дотепного гумору, яким славиться Алеко Константінов й через 127 років після своєї трагічної загибелі.